BLOG SPOTELLO

Tania sala szkoleniowa w Gdańsku? Tutaj dowiesz się, jak wybrać najlepszą ofertę

21 grudnia 2018

Doradzamy, co wziąć pod uwagę przed kolejną rezerwacją sali szkoleniowej w Gdańsku

Gdańsk jako jedna z największych miejscowości na polskim Pomorzu stanowi istotne centrum gospodarcze i biznesowe, co sprzyja rozwojowi rynku MICE. Miasto może się pochwalić nie tylko dużą liczbą obiektów konferencyjnych, ale również zabytków, wartych obejrzenia. Z tego powodu Gdańsk znalazł się na naszej liście 5 najatrakcyjniejszych miast do organizacji spotkań i zwiedzania.

Kiedy przychodzi czas dokonania rezerwacji pomieszczenia na następne wydarzenie, warto dokładnie zastanowić się nad tym, jak wybrać salę i nie przepłacić. Niezależnie od formatu spotkania i typu sali (szkoleniowa, konferencyjna, gabinet), każdy organizator szuka pomieszczenia, która spełni z góry założone kryteria oraz będzie w przystępnej cenie. Co może wpłynąć na jej wysokość? Jak wybrać najlepszą ofertę wynajmu w Gdańsku?

 

Data i godziny wynajmu sali

Już podczas planowania przedsięwzięcia warto zwrócić szczególną uwagę na termin i godziny, w których odbędzie się spotkanie. Obiekty konferencyjne (także te w Gdańsku) mogą dysponować odmiennymi stawkami za rezerwację pomieszczenia w godzinach wieczornych oraz w weekendy. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, sprawdź, ile przyjdzie ci zapłacić za salę w wyznaczonym terminie jeszcze przed rezerwacją. Może lepszym rozwiązaniem będzie przełożenie spotkania na inny czas?

Korzystając z naszej porównywarki możesz szybko sprawdzić koszt sali w wybranym czasie. Spotello przelicza całkowitą cenę wynajmu, dzięki czemu masz pewność, że wyświetlona kwota zawiera w sobie wszystkie dodatkowe koszty, związane z rezerwacją weekendową lub po godzinach roboczych.

 

Metraż sali szkoleniowej i ustawienie

Ustawienie sali zwykle nie ma bezpośredniego wpływu na stawkę za salę szkoleniową, jednak jest to jedno z ważniejszych kryteriów wyboru pomieszczenia. Jeśli zależy ci na zmieszczeniu maksymalnej liczby osób na danej przestrzeni – wybierz układ teatralny. Jeżeli jednak organizujesz szkolenie, gdzie uczestnicy będą notować lub korzystać z laptopów, do zapewnienia komfortu pracy potrzebne będą stoły (w ustawieniu w podkowę lub szkolnym). Jednak w tym przypadku w sali o takim samym metrażu zmieści się mniej osób, niż w ustawieniu teatralnym. Z tego powodu warto dokładnie sprawdzić, czy w pomieszczeniu jest dostępny układ, który potrzebujemy i czy cała grupa pomieści się bez problemu. W innym przypadku konieczne będzie wynajęcie większej sali, niż pierwotnie zakładałeś – a to może wiązać się z wyższymi kosztami.

By się przekonać, jak w danym mieście wzrastają stawki za wynajem od określonej kubatury, wystarczy skorzystać z suwaka metrażu w wyszukiwarce Spotello. Zaznacz konkretne przedziały i porównaj stawki, jakie przyjdzie ci zapłacić za rezerwację sali o takich wymiarach. Polecamy korzystanie z tego filtra, gdyż dzięki niemu możemy szybko „odsiać” pomieszczenia, które nie spełniają założonych wymagań (np. są za małe dla planowanej grupy).

W Gdańsku zarezerwujemy zarówno małe salki szkoleniowe o powierzchni od 12 metrów kwadratowych, jak i duże aule o rozmiarze do 228 m kw. W zależności od formatu spotkania, które organizujesz (coaching, kilkuosobowe warsztaty lub duże szkolenie), dobierz pomieszczenie, gdzie wszyscy uczestnicy pomieszczą się bez problemu, ale też nie będzie zbyt duże (pamiętaj, że wraz z rozmiarem sali wzrastają koszty). Pod tym linkiem znajdziesz wszystkie sale szkoleniowe w Gdańsku, dostępne na Spotello.

 

Sala z cateringiem czy bez?

Jeśli zależy Ci na wynajmie sali wraz z usługą kateringową, zwróć szczególną uwagę na zależności, pomiędzy ceną za pomieszczenie, a ceną za serwis kawowy lub lunch. Niektóre obiekty mogą kusić niską stawką za salę, ale oferowana w nich usługa kateringowa będzie zawyżona. Po podsumowaniu wszystkich kosztów rezerwacja w takim obiekcie może wynieść więcej, niż w przypadku droższej sali, ale z tańszymi daniami.

Jak zatem znaleźć najkorzystniejszą ofertę? Skorzystaj z porównywarki Spotello, gdzie możesz dokładnie sprawdzić, jaką część kwoty rezerwacji stanowi sala, a jaką katering. Wystarczy, że wybierzesz jedną z dostępnych opcji (jednorazowa przerwa kawowa / całodzienny serwis kawowy oraz obiad) i wpiszesz liczbę osób. W wynikach wyszukiwania znajdziesz dokładną informację o całej kwocie i wszystkich jej składowych. Stawki za katering, przypadające na jednego uczestnika możesz też sprawdzić, klikając w przycisk „więcej informacji” przy danej ofercie.

 Gdańsk sala szkoleniowa z kateringiem.jpg (27 KB)

 

Sale szkoleniowe na wynajem poza Gdańskiem

Spotello jest stale rozwijającą się platformą wynajmu pomieszczeń szkoleniowych i konferencyjnych. W ciągu pierwszego roku funkcjonowania portalu znacznie poszerzyła się dostępna oferta w dotychczasowych miastach – również w Gdańsku. Pojawiły się także nowe lokalizacje. Osoby, szukające pomieszczenia na wynajem w innych częściach Trójmiasta mogą również porównywać online sale szkoleniowe w Sopocie.

Szukasz sali w innym mieście? Sprawdź, jak działa wyszukiwarka sal szkoleniowych na naszej stronie głównej!

O autorze:
Artykuły Spotello n-a
Poznaj nasze artykuły o salach szkoleniowych i nie tylko. Tutaj znajdziesz nowości i porady, pomocne przy rezerwowaniu pomieszczeń i organizacji wydarzeń.

Masz wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia? 

Zwiększ swój zasięg publikując na naszym blogu.

Publikuj bezpłatnie