BLOG SPOTELLO

Tanie sale szkoleniowe w Warszawie

19 listopada 2018

W Warszawie jako stolicy kraju skupiona jest duża część rynku konferencji i szkoleń. Jednakże stawki godzinowe za wynajem sali oraz usługi kateringowe są tu wyższe, niż w pozostałych miastach Polski – nawet tych dużych, jak Kraków, Gdańsk czy Wrocław. Nic dziwnego więc, że wiele firm szkoleniowych, trenerów biznesu oraz organizatorów wydarzeń szuka oszczędności w kosztach przedsięwzięć, a przede wszystkim w wynajmie sali.

Jak zatem ułatwić sobie znalezienie idealnej sali za niewielką cenę na następne wydarzenie lub szkolenie w Warszawie? Gdzie warto rozpocząć szukanie ofert?

 

Google nie wie wszystkiego

 

Większość organizatorów wydarzeń i szkoleń podczas szukania sal kieruje się w pierwszej kolejności na stronę wyszukiwarki Google. Jednak już po kilku chwilach możemy zauważyć, że w wyświetlanych wynikach znajduje się jedynie ograniczona grupa obiektów – tych, które mocno rozwijają sposoby prezentacji swojej oferty w sieci. Nie uświadczymy tam małych firm, które nie są w stanie zainwestować dużych środków w marketing usług własnych.

Czy sale szkoleniowe można znaleźć tylko w dużych centrach konferencyjnych oraz innych, mocno sprofilowanych firmach z branży? Niekoniecznie. W Warszawie można zarezerwować sale w miejscach, które wynajmem zajmują się jedynie okazjonalnie – nie jest to ich główna działalność. W ten sposób funkcjonuje część firm prywatnych, instytucji publicznych oraz organizacji z trzeciego sektora. Informacje o samej możliwości wynajmu i ofercie sal w takich miejscach są zazwyczaj dobrze ukryte. Powoduje to sztuczne zawężenie dostępnych opcji w oczach klienta, na czym korzystają obiekty dobrze wypozycjonowane.

 

Porównaj oferty tanich sal w Warszawie w branżowej wyszukiwarce

 

Idąc w ślad za trendami, obecnymi na rynku hotelarskim, warto zwrócić uwagę na Spotello - wyszukiwarkę sal, na której możemy dokładnie porównać całkowitą kwotę, jaką przyjdzie zapłacić za wynajem pomieszczenia o konkretnych parametrach wraz z kateringiem, dodatkowym wyposażeniem i innymi usługami. Co więcej, dzięki możliwości wyboru precyzyjnych dat i godzin z kalendarza możemy oglądać te obiekty, które w danym terminie posiadają wolne sale. Nawet, jeśli Twoje wydarzenie lub szkolenie trwa kilka- lub kilkanaście dni, wystarczy, że zaznaczysz konkretne daty. Obiekty, współpracujące z platformą rezerwacji online muszą dbać o to, by informacje o ich salach były kompletne i aktualne, przez co jest to świetne narzędzie w rękach organizatora wydarzeń i konferencji. Nie trzeba tracić czasu na wielokrotne wykonywanie telefonów i przesyłanie zapytań mailowych o dostępność, by mieć pewność, że znaleziona sala spełnia wszystkie nasze wymagania i jest wolna.

Tak rozbudowany silnik wyszukiwarki pomaga w precyzyjnym doborze ofert, dopasowanych do określonych wymagań i budżetu. Przykładowo w Warszawie można wybierać spośród przeszło 160 ofert sal szkoleniowych w ponad 50 lokalizacjach. Dzięki porównaniu takiej liczby ofert szybko się zorientujemy, jak wygląda poziom stawek za wynajem w stolicy. Najtańsze sale szkoleniowe w Warszawie (dostępne na Spotello) można zarezerwować już za 29 zł netto za godzinę.

 

Niska cena to nie niska jakość

 

Wynajem taniej sali szkoleniowej wcale nie musi wiązać się z usługą niskiej jakości. Należy tutaj rozróżnić dwa przypadki:
- Kiedy niska cena wynika z tego, że świadczone usługi są na niskim poziomie. Wówczas istnieje ryzyko, że wynajem takiego pomieszczenia może przełożyć się na negatywne wrażenia z samego spotkania. Nieistotne, że zapłaciliśmy niewiele za salę i oszczędziliśmy pieniądze z budżetu – wciąż możemy mieć poczucie, że przepłaciliśmy za wynajem o takich standardach.
- Drugi przypadek to niskie stawki, spowodowane dużą konkurencją na rynku, natomiast jakość obsługi oraz wynajmowanego pomieszczenia jest na dobrym poziomie. W takich miejscach można znaleźć sale, które posiadają dobry stosunek ceny do wartości.

W wyborze taniej sali szkoleniowej, która będzie zaliczała się do drugiej z przedstawionych kategorii, może pomóc rozbudowana porównywarka ofert. Przydatne będzie również zgromadzenie pełnej informacji o pomieszczeniu. Pozwoli to uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci ukrytych kosztów, które będziemy musieli ponieść dopiero na miejscu. Na Spotello każda oferta jest kompleksowo opisana – pod względem metrażu, lokalizacji, dodatkowego wyposażenia, kateringu itd.

Korzystając z poniższych linków możesz porównać wszystkie oferty sal na wynajem w Warszawie. Pamiętaj, że na Spotello możesz zarezerwować także inne rodzaje sal, niż szkoleniowe:
- Sale konferencyjne w Warszawie
- Gabinety na rekrutację w Warszawie
- Gabinety coachingowe w Warszawie

 

Skonsultuj oferty

 

Jeżeli potrzebujesz skonsultować z kimś jeszcze oferty sal znalezione na Spotello przed dokonaniem rezerwacji lub chcesz zapisać swoje ustawienia wyszukiwania, skorzystaj z możliwości udostępniania linku dla wybranych ustawień wyszukiwania. Wystarczy, że klikniesz w żółty przycisk powyżej listy wyników. Dzięki temu decyzję o rezerwacji możesz przełożyć na później i masz pewność, że wyszukana sala nie zaginie wśród innych ofert.

Nie jesteś pewny, czy znaleziona sala spełni Twoje oczekiwania? Skontaktuj się z naszym konsultantem, który posiada wiedzę w zakresie rezerwacji sal i doradzi w wyborze najlepszego oraz najkorzystniejszego cenowo obiektu. Możesz tego dokonać na 3 sposoby:
- dzwoniąc pod numer 22 242 82 18,
- wysyłając wiadomość email na adres bok@spotello.pl,
- lub klikając w ikonkę czatu online w prawym dolnym rogu ekranu podczas wizyty na stronie.

O autorze:
Artykuły Spotello n-a
Poznaj nasze artykuły o salach szkoleniowych i nie tylko. Tutaj znajdziesz nowości i porady, pomocne przy rezerwowaniu pomieszczeń i organizacji wydarzeń.

Masz wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia? 

Zwiększ swój zasięg publikując na naszym blogu.

Publikuj bezpłatnie